Válassza ki a termékkategóriát:
4800 Beltéri festékek
A beltéri festékek, falfestékek alapvető befolyással vannak az adott helyiség atmoszférájára. A különböző színárnyalatok, textúrák és egyéb felületi megoldások kombinálásával sokféle esztétikai kialakítást és hatást érhetünk el.A Cemix több mint 400 színárnyalatot kínál a harsány, gyermekek által is kedvelt színektől kezdve az üdeséget sugárzó vagy megnyugtató tónusokig bezárólag, ami mindenki számára lehetővé teszi, hogy magas esztétikai színvonalú, vonzó belső tereket hozzon létre.
Beltéri falfesték: jellemzők és követelmények
A beltéri falfestékeket zárt, belső terekben való használatra fejlesztik ki. Úgy optimalizálják őket, hogy a belső környezetben biztonságosak, esztétikusak és tartósak legyenek, figyelembe véve az emberi egészséget, a levegőminőséget és a falakkal szemben támasztott beltéri igényeket. Ezzel szemben a kültéri festékeknek főként az időjárás viszontagságainak kell ellenállniuk. Az alábbiakban felsoroljuk a beltéri festékek főbb tulajdonságokat:
- Alacsony VOC (illékony szerves vegyület) tartalom: A beltéri festékek minimális mennyiségben vagy egyáltalán nem tartalmaznak egészségre káros illékony szerves vegyületeket.
- Gyenge szag: A beltéri falfestékek a használatuk során és a száradás után is jellemzően szagtalanok, vagy csak enyhe, gyorsan elillanó szaguk van.
- Páraáteresztő képesség: Sok beltéri festék lehetővé teszi a falak "lélegzését", azaz a pára bizonyos mértékű áthatolását, ami segíthet megelőzni a penészedést és hozzájárulhat a kellemesebb beltéri klímához.
- Könnyű tisztíthatóság: Sok beltéri festékre jellemző, hogy könnyen tisztíthatók, moshatók anélkül, hogy sérülnének vagy veszítenének színükből. Ezt gyakran szabványok (pl. EN 13300 nedves dörzsállósági osztályai) alapján minősítik. Különösen praktikus ez a tulajdonság a konyhában, a gyerekszobában vagy a nagyforgalmú folyosókon.
- Jó fedőképesség: Fontos, hogy a festék kevés rétegben is egyenletes, esztétikus felületet képezzen. A fedőképesség az adott festék állagán, vagyis sűrűségén (is) múlik. Egy sűrű festék, amely a felületen zárt filmréteget alkot, ezért jobban fog fedni, mint egy hígabb állagú.

Színek harmóniája, színpszichológia
A minket körülvevő felületek tulajdonságai, ezek közül is leginkább azok színei rendkívül nagy hatással vannak hangulatunkra, közérzetünkre. Ebbe beletartozik az is, hogy megnyugtatóan vagy serkentően hatnak ránk, és harmonikus érzéseket keltenek bennünk.
Míg kívül a színezővakolat árnyalata, struktúrája és minősége határozza meg a házak megjelenését, addig a belső helyiségekben a beltéri festékekkel teremthetjük meg a kívánt atmoszférát és hangulatot. Ha átlépjük egy esztétikus homlokzattal rendelkező ház küszöbét, joggal várhatjuk el, hogy a benti felületek is hasonló esztétikai színvonalat képviselnek. Ez azért is fontos, mert az itt használt színek, színárnyalatok, illetve azok kombinációi sokféleképpen hatnak ránk, és sokféle célra használhatók.
Az intenzív tónusok, mint például a vörös, serkentik a vérkeringést, és inspirációra ösztönöznek, a türkiz növeli a kreativitást, a sárga elősegíti a mentális aktivitást, a zöld árnyalatai üdeséget, frissességet sugároznak, a halvány szürkéskék segítségével pedig optikailag növelhetjük meg a szűkösebb helyiségek méretét.
A sort hosszan lehetne folytatni, hiszen gyakorlatilag az összes színnek, színárnyalatnak vannak mérhető és kevésbé mérhető élettani, illetve pszichés hatásai.
Cemix Selection paletta
Cégünk Selection elnevezésű, beltéri festékek esetében alkalmazott színskáláján 477 különböző árnyalat található. A paletta úgynevezett színcsaládokra (földszínek, vörösek, kékek, zöldek, intenzív és kevésbé intenzív árnyalatok) osztható, amelyeken belül egymással harmonizáló színek kaptak helyet világosabb és sötétebb tónusokkal. Ez nagy segítséget jelent azok számára, akik egy helyiséget vagy épületrészt egymáshoz passzoló árnyalatokkal szeretnének kifesteni. A Selection színkártyán található 477 szín mindegyike kizárólag a 4824 InterTop beltéri falfesték esetében érhető el.
Vizes bázisú beltéri festékek
A Cemix beltéri festékei nemcsak kiváló fedőképességükkel és könnyű kezelhetőségükkel tűnnek ki a tömegből, hanem egészség- és környezetbarát összetételükkel is. Az ebbe a kategóriába tartozó valamennyi termékünk vizes bázisú, ami jelentősen csökkenti a kellemetlen szaghatást (ez beltérben egy nagyon előnyös tulajdonság), ezen felül pedig nem igényel oldószert sem a felhasználás során, sem az eszközök tisztításakor.
Különösen az M-TOP projektfesték emelkedik ki ebből a szempontból: még kevesebb illékony vegyületet tartalmaz, így a festők munkakörülményei is javulnak – a nap végén nem kell fejfájással vagy fáradtsággal számolniuk a hosszan belélegzett vegyszerek miatt. Ez a megoldás nemcsak a felhasználók komfortérzetét növeli, hanem a munkafolyamatot is gyorsabbá és egyszerűbbé teszi.
Mire jó a diszperziós falfesték?
A diszperziós festékek népszerűsége nem véletlen: ezek a vizes bázisú falfestékek kiváló fedőképességgel, jó terüléssel és egyszerű felhordhatósággal rendelkeznek. A „diszperzió” kifejezés egy többfázisú rendszert jelöl, amelyben a víz mellett különféle műanyag részecskék (például akrilát, vinil vagy latex) biztosítják a festék egyenletes eloszlását a felületen. Ennek köszönhetően ezekkel az anyagokkal könnyű dolgozni: ecsettel, hengerrel vagy szórással is felvihetők, és szép, homogén felületet eredményeznek. A festés után a falak ellenállóvá válnak a súrolással szemben, nem hagynak nyomot a ruhán, és hosszú távon is megőrzik esztétikai minőségüket. Ez utóbbi azt is jelenti, hogy a színek hosszú távon élénkek maradnak. A diszperziós falfesték tehát ideális választás lehet otthoni felújításokhoz, professzionális munkákhoz és speciális igénybevételű helyiségekhez egyaránt. Fontos megjegyezni, hogy a Cemix valamennyi beltéri falfestéke ebbe a kategóriába tartozik.
Beltéri festék felhasználási tanácsok
A festéket a felhasználás előtt gondosan fel kell keverni. A fogadófelületnek megfelelő szilárdságúnak, száraznak, por- olaj- és zsírmentesnek kell lennie, vagyis az előkészületekre nagy hangsúlyt kell fektetni. Ebbe beletartozik az is, hogy a még festetlen mész-, mészcement vakolatokat át kell csiszolni, portalanítani. Régi bevonatoknál a laza, leváló részeket kaparással, csiszolással el kell távolítani, a falfelület esetleges hibáit glettanyag (finomglett) segítségével ki kell javítani.
Gyakori probléma, hogy olyan felületet szeretnénk festeni vagy burkolni, amelyik mállik, porlik, vagyis nem megfelelő minőségű. Ha nem elég stabil és szilárd, akkor semmi sem tapad meg jól rajta, így idővel lepereg róla a festék vagy leválik róla a burkolat. A felsorolt problémák kiküszöbölése céljából festés előtt minden esetben tanácsos diszperziós mélyalapozót használni. Ez megerősíti a porló felületet, bezárja a pórusokat, megakadályozza az idő előtti kiszáradást, így hosszabbítja meg a következő rétegek bedolgozhatóságát.
Miért érdemes mélyalapozót használni festés előtt?
Az alábbi videó egy gyakori problémát, illetve annak megoldását, a mélyalapozó használatának előnyeit mutatja be.