TÉVHIT: NYUGODTAN SPÓROLHATUNK A CSEMPERAGASZTÓVAL

NEM, EZ NEM IGAZ! A valóság ezzel szemben az, hogy csak a minőségi ragasztóanyagok garantálják a burkolat tartósságot.
Sokan követik el azt a hibát, hogy miután megvásárolják a tetszetős, prémium kategóriába sorolható burkolóelemeket, a csemperagasztóra már nem fordítanak kellő figyelmet, és ezen a tételen igyekeznek csökkenteni a projekt összköltségét. A végeredmény ilyenkor lényegében borítékolható: rossz csempefektetés, rövid időn belül kilazuló és lepotyogó burkolat, drága javítások. A legrosszabb esetben elölről kell kezdeni az egész folyamatot, bontani kell, új kivitelező után kell nézni és újra be kell szerezni a szükséges anyagokat, ami bosszantó és rengeteg kellemetlenséggel jár, az anyagi veszteségről nem is beszélve.

Ne csak az ár alapján döntsünk!

A csemperagasztó megvásárlásakor örökérvényű szabálynak számít, hogy nem szabad spórolni. Nagy hibát követhetünk el azzal, ha csak az árcímkéjét nézzük meg az egyes termékeknek. Az olcsóbb ragasztóanyagok használata ugyanis csak rövidtávon jelenthet megtakarítást, mert döntésünkkel azt kockáztatjuk, hogy a burkolat a ragasztás hiányosságai miatt néhány éven belül tönkremegy. Erre kültérben, jelentős hőingadozás esetén vagy az erősen igénybe vett felületeknél igen nagy eséllyel számíthatunk.

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy csak a minőségi anyagok és termékek jöhetnek szóba, mert ezek garantálják a tartósságot.

Milyen szempontokat vegyünk figyelembe?

A tartós siker érdekében a ragasztó kiválasztásánál nem csak a burkolólap és a fogadófelület alaptulajdonságait kell figyelembe vennünk, hanem egy sor egyéb tényezőt is, amelyek nagy befolyással vannak a kivitelezési munka végeredményére: a környezetet, a felhasználás módját, az igénybevétel mértékét vagy azt, hogy lesz-e padlófűtés a burkolat alatt.

Külön figyelmet érdemes fordítani a manapság egyre divatosabb óriás burkolóelemekre, mert ezek rögzítéséhez kizárólag olyan csemperagasztót lehet használni, amelyek jól tapadnak, szálerősítettek és magas a diszperzió tartalmuk. Főként akkor, ha függőleges felületet burkolunk, hiszen ekkor a lapok súlya miatt a gravitáció lefele ható erejével is számolni kell.